Veľkonočný turnaj v Qarde

Nitra žije Qardom, to je známa vec. Spoločenskou hrou pre nevidiacich, obdobou pexesa, ktoré sa ale povinne hrá s klapkami na očiach, kartičkami, ktoré prinášajú radosť nielen mnohým Európanom, ale aj Austrálčanom a Američanom. 

 

Autorom Qarda je Václav Fanta z Českej republiky, fotograf, ktorý kvôli postupnej degenerácii sietnice prišiel ako päťdesiatnik o zrak.

Hoci nie koncom, ale začiatkom roka, ale ostávame verní tradícii a opäť sa ponárame do príprav slovensko-českého turnaja v Qarde. Pousilujeme sa vytvoriť ľudové veľkonočné prostredie, budeme však nekompromisní v používaní klapiek prakticky nevidiacimi, slabozrakými a vidiacimi hráčmi. Privítame nadšencov z celého sveta, pravda, pokiaľ sa dokážu s nami dorozumieť.

 

hráči Qarda pri hre
Qardo v Nitre má dlhoročnú tradíciu

 

Dôležité informácie

Ak si chcete zmerať sily a zažiť zábavu a príjemné súťažné napätie, do pondelka 1. apríla sa prihláste p. Josefovi Zbranekovi mailom na hovoriaciweb@gmail.com alebo telefonicky na 0911 328 921. Ak máte záujem aj o nocľah, spomeňte to. Ustelú vám.

Veľkonočný turnaj v Qarde sa uskutoční v sobotu 13. apríla v spoločenskej miestnosti strediska SINA Nitra, n.o., na Nedbalovej 17 v Nitre. Registrácia účastníkov začína o 9:00, turnaj slávnostne otvoríme o hodinku neskôr. Účastnícky poplatok (ktorý platia aj sprievodcovia) je 4 € a zabezpečí vám obed, kávu a minerálku, nám refunduje ceny pre víťazov, z ktorých sa vám možno ujde tiež. Platí sa na mieste.

Ak by ste na intenzívny tréning nemali priveľa času, ale slovensko-český turnaj by vás lákal, môžete sa prihlásiť aj tak – jeden stôl bude totiž vyhradený pre začiatočníkov. Tak! A teraz už nemáte žiadnu výhovorku!

 

(red.)

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *