Vyberte sa na cestu svetla

Opatrne našľapovať, pohodlne kráčať či radostne pobehovať môžete celé leto i jeseň, dokonca sa môžete obzrieť aj do dávnejšej minulosti. Zážitky si však rozhodne nenechajte len pre seba! Zvedavá je na ne nielen trojčlenná odborná porota, ale aj návštevníci ktorejkoľvek z výstav, na ktorej bude váš pohľad na zrakové postihnutie alebo fenomén svetla prezentovaný. Ani jubilejný 20. ročník totiž nie je výnimkou a najvydarenejšie snímky našej fotografickej súťaže budú opäť putovať naprieč celým Slovenskom.

Všetkým bez ohľadu na vek, fotografické skúsenosti či technické parametre aparátov ponúka ÚNSS aj tento rok príležitosť zapojiť sa do súťaže Cesta svetla a podeliť sa o svoje čiernobiele i farebné videnie každodennosti so zrakovým postihnutím alebo fenoménu svetla. Na to, aby ste zamiešali poradie víťazov, stačí zaslať jednu jedinú snímku, ak však chcete svoje šance na úspech zvýšiť, môžete do každej z troch kategórií poslať až štyri. Nezabudnite však vo vyplnenej a vlastnoručne podpísanej prihláške vyznačiť ich presný počet a to, či fotografia patrí do kategórie Bariéry a zrakové postihnutie (miernu úpravu spôsobila celoročná kampaň ÚNSS zameraná na prístupnosť), Fenomén svetla alebo Mladý fotograf – účastníci k 30. septembru 2024 nesmú prekročiť vek 15 rokov). Vaše snímky čakáme do 30. septembra v mailovej schránke cestasvetla@unss.sk. Porota sa zíde najneskôr 21. októbra a v každej kategórii určí tri najlepšie práce. Či sa medzi nimi bude nachádzať aj vaše meno, sa dozviete na stránke www.unss.sk do konca novembra.

Podmienky tohto ročníka a prihlášku si môžete vyžiadať na každom krajskom stredisku, stiahnuť z intranetu alebo z webu ÚNSS.

 

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR

 

(red.)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *