Pozvánka: Fragmenty z prírody

Máte doma mačku? A čo ak by ste sa mohli dotknúť mačky divej alebo ohmatať stopy labiek veveričky či započúvať sa do zvukov vydry. Toto všetko a oveľa viac vám ponúkne Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši. (SMOPAJ), 

ktoré vás srdečne pozýva už na 17. Ročník cyklu Fragmenty z prírody. Tento rok si užijete výstavu s názvom Šelmy a šelmičky Slovenska. Vernisáž výstavy bude 20. novembra o 10:00 a samotná výstava potrvá do 20. januára 2020. Vstupné je bezplatné.

 

Aj pre nevidiacich

Môžete tak lepšie spoznať naše malé I veľké šelmy – líšku hrdzavú, kunu skalnú, lasicu myšožravú, vydru riečnu, mačku divú a rysa ostrovida z hľadiska ich spôsobu života, vzhľadu, výskytu, druhov potravy, spôsobu lovu, ich významu v prírode i možného ohrozenia. Vďaka spolupráci Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska so Slovenskou knižnicou pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči zažijete dotyk šeliem na vlastnej koži. Vystavované exponáty budú doplnené popismi v Braillovom písme a zväčšenej čiernotlači, podrobným opisným výkladom, ako aj lebkami a zvukmi jednotlivých druhov.

 

Ďalšie informácie

SMOPAJ nájdete na Školskej 4 v Liptovskom Mikuláši. V prípade ďalších informácií volajte na telefónne čísla 044/547 72 11, 044/547 72 30 alebo píšte na e-mailové schránky eva.mauritzova@smopaj.sk a dagmar.staronova@smopaj.sk.

 

(red.)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *