Odišla Mladá

V pondelok 12. augusta 2019 utíchlo srdce obetavej ženy, pevným putom spätej s ÚNSS, Evy Prokopovej. Zomrela vo veku 45 rokov po len nedávno diagnostikovanej ťažkej chorobe. S Evkou sme sa rozlúčili 15. augusta v kostole a na cintoríne v obci Báb pri Nitre. Česť jej pamiatke! 

 

Spomíname

„No, on mi Volá do Paríža, že, mama,  kde je v Jarku škola. Videli ste to?“ takto komentovala počínanie svojho mladšieho syna Lukáša, na ktorého minulý rok z dôvodu dovolenky preniesla rozvoz bielych pasteliek po svojich školách. Veľké Zálužie, Lehota, Báb a Jarok. To boli roky jej školy, zúžiť však jej prácu len na Bielu Pastelku by bola príliš zúžená optika. V KS ÚNSS Nitra pracovala s krátkou (ňou nezavinenou) prestávkou už od roku 2000. Pre svoje príjemné a pozitívne vystupovanie bola u klientov veľmi obľúbená. Popri práci vyštudovala, získala titul Mgr. v odbore sociálna práca. Bola však zdatná aj v oblasti vedenia účtovnej evidencie, čo využila aj Základná organizácia a poprosila ju o prevzatie funkcie pokladníčky. Tú zastávala 12 rokov až do tohtoročnej jari. Na sklonku roku 2010 založili so Zlatkou Bielickou pri ZO ÚNSS krúžok scénického tanca Očko. Dôkazom ich úspešnej práce je plná vitrína pohárov z rôznych súťaží.

V roku 2013 dostala „lano“, ktoré nemohla odmietnuť. Manžel Jozef mal stavebnú firmu, ktorej sa začalo dariť. Už na to so svojím spoločníkom nestačili a potreboval šikovného a výkonného spolupracovníka. No, a keď ho mal doma, vhodnejšie riešenie nebolo.

Aj keď už ju k ÚNSS nič neviazalo, nespálila za sebou mosty ako niektorí iní. Očko viedla aj naďalej tak, ako pokladňu ZO. Týždeň čo týždeň nácvik, každý mesiac výborovka. Odmenu, ktorú sme jej rozpočtom schválili, si nikdy nevybrala.

V týchto dňoch zaznela na Rádiu Regina pri spomienke na vojnových hrdinov myšlienka: „Keby sme na nich zabudli, zomreli by druhýkrát.“ Evka, sľubujeme ti, že druhýkrát nezomrieš.

 

Výbor ZO ÚNSS Nitra

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *