Corvus 2019 vám ponúka liekovku a prepracovaný kalendár

Začiatkom augusta sa medzi používateľov dostala nová verzia aplikačného setu Corvus 2019.1.0. Novinky určite potešia aktívnych používateľov, ale aj tých, ktorí doteraz váhali a Corvus zatiaľ nepoužívajú. Pripomeňme, že Corvus zjednodušuje a uľahčuje ovládanie mobilných telefónov a tabletov s operačným systémom Android naprieč verziami od 4.2 až po 9.0. 

 

Nový modul lieky

V aplikáciách vám po nainštalovaní novej verzie pribudne okrem iného aj nový modul lieky. Umožňuje naplánovať podávanie liekov, ale tiež zapisovať merania váhy, krvného tlaku a cukru. Modul nepoužíva zvláštne gestá, takže si rýchlo zvyknete. Naplánovať môžete jednoduché lieky (každý deň ráno, obed, večer), ale aj lieky s komplikovaným užívaním (napríklad od dvadsiateho v mesiaci, každý druhý deň o 7:00 a 15:00). Corvus na užitie lieku upozorní zvukom a ak liek nemôžete užiť okamžite, môžete si na hlavnej obrazovke nechať notifikáciu, aby ste naň nezabudli. Podobne funguje aj plánovanie meraní, pričom priamo do Corvusu si môžete zapísať výsledky.

 

Prepracovaný kalendár

Ak vám v Corvuse doteraz chýbal pokročilý kalendár, táto verzia prináša mnoho vylepšení. Odteraz je možné pridávať udalosti do viacerých kalendárov. Ak napríklad máte v telefóne synchronizované kalendáre z práce, môžete sledovať a pridávať udalosti aj do týchto kalendárov. Položky pribudli aj v okne s novou udalosťou. Okrem začiatku a konca môžete nastaviť aj celodenné trvanie, opakovanie a upozornenie na udalosť. Corvus na ne dokáže upozorniť zvukom a tiež si môžete udalosti na aktuálny deň nechať zobraziť na hlavnej obrazovke Corvusu.

 

Oznamovanie odosielateľa SMS a volajúceho

Mnohí používatelia sa pýtajú na oznamovanie volajúceho prípadne odosielateľa SMS. Toto je teraz možné nastaviť v nastaveniach v časti obsluha hovorov. Corvus môže meno volajúceho opakovať a takisto sa dá nastaviť, aby automaticky prečítal meno alebo číslo odosielateľa SMS správy.

 

Z ďalších noviniek vyberáme

  • Nová aplikácia Zápisník. Ide o rýchle poznámky. Poznámky sa zobrazujú v jednoduchom zozname. Ja napríklad používam pri nákupoch. Každú položku zapíšem a pri nakupovaní rovno odstraňujem.
  • Nová hra gestá – je určená hlavne pre začiatočníkov. Corvus postupne vyzve na vykonanie gest (švih dole, poklepanie,…) Cieľom je dosiahnuť maximálny počet správnych gest a najrýchlejší čas.
  • Súbory typu playlist (.m3u, .m3u8) je teraz možné otvárať cez položku súbory priamo v aplikácii Hudobný prehrávač.
  • V prehliadači textov pri čítaní kníh je cez kontextovú ponuku možné skočiť na pozíciu v dokumente v percentách.
  • Správca súborov teraz obsahuje rozcestník, ktorý umožňuje rýchlo otvoriť niektoré často používané priečinky. Napríklad interný priečinok Corvusu v internej alebo externej pamäti alebo koreňový priečinok na pamäťovej karte.
  • Funkcia skúmanie dotykom v čítači obrazovky teraz funguje správne aj na telefónoch Samsung s Androidom 9.
  • Corvus viac nepadá pri prijatej SMS na telefónoch s Androidom starším ako 5.0.
  • na telefónoch s Androidom 8 a novším je už možné odstrániť maily.
  • Opravená chyba, ktorá spôsobovala, že program Corvus nevedel rozbaliť špecifické ZIP súbory.

 

Ako si novú verziu vyskúšať?

Ak už máte zakúpenú licenciu programu Corvus, stačí aktualizovať z menu pomocník, prípadne z notifikácie na hlavnej obrazovke. Ak ešte Corvus nemáte, môžete si ho na 90 dní vyskúšať. Používateľskú príručku a aplikáciu na stiahnutie nájdete na stránke www.corvuskit.com.

 

(prevzaté z www.blindrevue.sk)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *