Víťazné fotografie prídu aj ku vám

Fotografická súťaž Cesta svetla 2018 už má svojich víťazov. Ich diela si mohli pozrieť návštevníci výstavy v priestoroch Slovenského národného divadla, počas roka 2019 však bude usporiadaných viacero expozícií na celom území Slovenska. 

 

Chcete vedieť, kto uspel v ostatnom ročníku fotografickej súťaže Cesta svetla? Prinášame vám výsledky. Súťaž každoročne vyhlasuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS).  Aktivitou oslovuje už pätnásty rok nielen fotografov (profesionálnych i amatérskych, umelcov so zrakovým postihnutím, ale aj bez neho), no aj širokú verejnosť. Odborná porota v zložení Miroslav Zaťko (predseda komisie a profesionálny fotograf), Ján Miškovič (takisto profesionálny fotograf) a Marián Horanič (zástupca organizátora) sa stretla 18. októbra v priestoroch ÚNSS a posúdila približne dvesto fotografií od 43 autorov zo Slovenska, no aj z Českej republiky, Poľska a z Maďarska.

 

Kategória Čierno-biela fotografia

  1. Róbert Ragan: Po premiére, Skúška
  2. Jozef Chromiak: Ulice medzi svetlom a tieňom I. II. III. IV.
  3. Lucia Blašková: Dotyk svetla

Čestné uznanie

Tomáš Zverbík: Už tam budeme?

Tomáš Bako: bez-OČI-vá I.

Ružena Fifíková: Holografia 2

Silvia Ťapáková: Svetlo Príď

 

fotografia zákulisia hercov po vystúpení. Na fotografii sú ako herci a zamestnanci divadla, tak novinári. Ústrednou osobou je muž v bielom v strede fotografie.
Róbert Ragan: Po premiére

 

Baletky na skúške.
Róbert Ragan: Skúška

 

Kategória Farebná fotografia

  1. Daniel Cápay: Jeseň
  2. Lucia Blašková: Za hranicou tmy
  3. Lenka Glogovská: Čaro stromu

Čestné uznanie

Ľudmila Miklošová: Tiene

Silvia Ťapáková: Buďte svetlom sveta

Patrícia Chudjaková: Čakanie na svetlo

Timea Szarvas

 

Daniel Cápay: Jeseň

 

Výstavy i jedinečný kalendár

Všetkým vám, amatérskym i profesionálnym fotografom, umelcom so zrakovým postihnutím i bez neho, ktorí ste zachytili fenomén svetla alebo sa priamo či nepriamo dotkli života so zrakovým postihnutím, ďakujeme a víťazom blahoželáme. Vernisáž expozície najkrajších prác Cesty svetla 2018 sa uskutočnila vo Výstavnej sieni v Novej budove Slovenského národného divadla (SND) v Bratislave 18. decembra. Súčasťou slávnosti bolo odovzdávanie cien víťazom – za 1. miesto v hodnote 100 eur, za 2. miesto v hodnote 50 eur a za 3. miesto v hodnote 30 eur. Návštevníkom divadla je výstava v priestoroch SND k dispozícii do 4. januára, počas roka 2019 bude usporiadaných viacero expozícií na celom území Slovenska.

Výber zo zaslaných snímok sa stane podkladom stolového kalendára.

 

Podujatie finančne podporilo Ministerstvo kultúry SR a spoločnosť VELUX Slovensko.

 

Dušana Blašková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *