V Košiciach nielen o Kubišovej

Kultúrny večer košického Krajského strediska Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska bol príjemným oddychom i poďakovaním. 

 

V jeden príjemný, teplý, májový podvečer sa účastníci tvorivých aktivít organizovaných na košickom Krajskom stredisku Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska stretli v salóniku reštaurácie Tobi v Košiciach. Čakalo ich spoločenské posedenie a slávnostná večera. Podľa vzniknutej nenútenej atmosféry vzájomných rozhovoroch bolo zrejmé, že aspoň na chvíľu zabudli na starosti všedných dní.

Kde je dobrá nálada, tam čas plynie rýchlo. Ani sa nenazdali a nastal čas presunúť sa do Kasární/Kulturpark. Náplňou druhej časti večera bola totiž návšteva predstavenia Kabaret normalizácia, alebo modlitba pre Martu. V piesňami popretkávanej inscenácii venovanej životu a tvorbe výnimočnej speváčky Marty Kubišovej účinkovali herci SND.

Na základe úprimných a vďačných slov viacerých zúčastnených, ktorí po dlhšom čase zažili krásny a nevšedný večer plný nezabudnuteľných dojmov môžeme povedať, že náš zámer sa neminul účinku. Chceli sme sa totiž takouto formou poďakovať účastníkom tvorivých aktivít, ktorí svoj čas a zručnosť venujú na dobrú vec. Naše poďakovanie rovnako patrí aj spoločnosti U. S. Steel Košice a jej charitatívnemu vianočnému projektu, z ktorého časť výťažku bola použitá aj na financovanie tohto krásneho kultúrneho večera.

 

Lenka Kulíková, sekretár KR ÚNSS Košice

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *