Hudba spája ľudí

Nechcú len dostávať, no aj dávať. Originálny projekt detí zo Spojenej školy internátnej pre slabozrakých a nevidiacich v Bratislave je pre mnohých poučením. 

 

Hudba spája ľudí je projekt žiakov zo Spojenej školy internátnej pre slabozrakých a nevidiacich v Bratislave. „Keďže máme hendikep, veľa ľudí nám pomáha. Teraz chceme spraviť niečo užitočné my pre druhých. Všetci máme radi hudbu. Hudba je radosť aj liek, spája ľudí a generácie. Darujme spolu malé hudobné nástroje určené na muzikoterapiu seniorom z Domu tretieho veku v Bratislave,“ tak toto je znenie výzvy, pod ktorú sa podpísali Maťa, Kajka, Tami, David, Lucy, Monika, René, Samko, Stanly, Veri Very, Simona – Viky, Katka, Surya, Šárka a Kiko Riko. Vidieť a počuť  ich možno na videu na www.startlab.sk. Výzvu podporili darcovia sumou 468,5 eura. Deti nakrútili dokonca aj video s pripomienkou posledného termínu platby.

Seniorom cez už ukončený projekt sa deti rozhodli ukázať, že im na nich záleží, spríjemniť im čas, navštíviť ich, porozprávať sa s nimi, priniesť im niečo, čo im bude robiť radosť: „Pre nás sú veľmi dôležité zvuky. Zistili sme, že seniori majú radi hudbu a spev, rovnako ako my. Preto chceme radosť z hudby zdieľať spoločne. Chceme im priniesť radosť v podobe spevu a hudby a venovať im malé hudobné nástroje.“

 

Žiaci spojenej školy internátnej pre slabozrakých a nevidiacich v Bratislave, pózujú s gitarami a inými hudobnými nástrojmi.
Všetci máme radi hudbu. Hudba je radosť aj liek, spája ľudí a generácie. To sú slová z originálnej výzvy detí zo Spojenej školy internátnej pre slabozrakých a nevidiacich v Bratislave. Zdroj: STARTLAB.SK

 

(ht)

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *