Novinky z Tyflocompu

Počuli ste už o digitálnom multifunkčnom prehrávači a záznamníku so slovenským i anglickým hlasovým výstupom? O pomôcke s piatimi budíkmi, časovačom, hlasovým pripomienkovačom, hlasovou poznámkou, diktafónom, kalkulačkou, FM rádiom, elektronickým kompasom a Wi-Fi 

pripojením, ktoré vám zaistí prehrávanie stoviek internetových rádií a podcastov z celého sveta? O pomôcke, ktorá vám umožní prehrať zvukové a čítať textové súbory? Počuli ste už o Evo E10?

 

Prehrávač je v každom smere prispôsobený potrebám používateľov so zrakovým postihnutím a seniorov. Absenciou displeja vznikol dostatok priestoru pre dobre hmatateľné tlačidlá, ktoré sú navyše zvýraznené kontrastnými farbami. Tie zabezpečujú jednoduché a intuitívne ovládanie. Pri plnom zaťažení na Wi-Fi vydrží toto zariadenie nepretržite prehrávať až 10 hodín s pevnou vnútornou batériou s kapacitou 2050 mAh, s vypnutou Wi-Fi ešte dlhšie. Ak ho budete používať len pár hodín denne, stačí ho dobiť raz za týždeň. Softvér aktualizujete veľmi jednoducho – on-line prostredníctvom Wi-Fi, vnútornú pamäť FLASH 4 GB môžete rozšíriť pomocou SD karty až do kapacity 256GB. Najväčšou prednosťou tohto prehrávača je veľmi ľahká obsluha a hlasový výstup v slovenčine. Na začiatok uvediem ešte tri veľmi dôležité veci: rozmery 123 x 60 x 17 mm, váha 115 g. a cena 250 € s DPH.

 

Práca s textom

Otváranie textových súborov formátov (TXT, DOC/ DOCX, HTM, HTML, EPUB, PDF) je veľmi rýchle, pohybovať v nich sa môžete po písmenách, slovách, vetách i odsekoch, problém nepredstavuje ani skok na začiatok. Rýchlosť čítania sa dá nastaviť v rozmedzí mínus 50 až 300 percent.

 

Zvuky a videá

Evo E10 prehrá väčšinu audio a video formátov. Určite vás nezradí pri MP3, WMA, WAV, FLAC, APE, ACC, OGG, RA, M4A, ani pri RM, RMVB, AVI, MP4, 3GP, MOV, WMV, FLV, MPG, MPEG či DAT. Systém záložiek a histórie otvorených súborov je dobre prepracovaný, zariadenie vám pri prehrávaní umožní voliť si časové skoky, samostatne meniť rýchlosť a výšku prehrávaného zvuku, pridávať komentáre do zvukových i video súborov a cez zabudovaný alebo externý mikrofón vytvárať nahrávky vo vysokej kvalite, dokonca s filtrovaním okolitého ruchu. K prehrávaču môžete pripojiť slúchadlá a externý mikrofón s 3,5 konektorom, pomocou mini USB portu aj externý disk.

 

Martin Dithalm

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *