Šanca pre fotografov a umelcov

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska vyhlásila súťaž Cestu svetla 2018. Snímky, ktorých tematika priamo alebo nepriamo inklinuje k problematike ľudí so zrakovým postihnutím alebo fenoménu svetla možno posielať do 30. septembra. 

 

Už pätnásty rok oslovuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS) súťaž Cestu svetla profesionálnych i amatérskych fotografov, umelcov so zrakovým postihnutím, ako aj bez neho. A tiež aj širokú verejnosť, ktorej prostredníctvom viacerých expozícií usporadúvaných naprieč Slovenskom a stolového kalendára predstavuje najzaujímavejšie snímky.

 

Rozhodne sa v októbri

Umeleckú hodnotu doručených fotografií posúdi odborná porota pozostávajúca aspoň z troch členov. Do 20. októbra rozhodne o tom, ktoré tri práce sú v danej kategórii najlepšie. Do konca novembra sa na stránke www.unss.sk objavia informácie o počte súťažiacich, zložení poroty, výsledkoch súťaže a mená víťazov, ktorí získajú ceny v hodnote 100, 50 a 30 eur. Porota má právo niektorú z cien neudeliť a jej rozhodnutie je konečné.

 

Aké sú podmienky

Súťažiť môže každá fyzická osoba, ktorá riadne vyplní, podpíše a do 30. septembra doručí na adresu organizátora prihlášku spolu s minimálne jednou fotografiou. Súťaž je otvorená v dvoch kategóriách: Čierno-biela a Farebná fotografia, pričom do jednej z nich je možné prihlásiť najviac štyri snímky formátu 20 x 30 cm. Celkovo možno do súťaže poslať osem fotografií, každú ale treba označiť menom, adresou a názvom. V prihláške je nevyhnutné vyznačiť počet prihlásených fotografií a súťažnú kategóriu pre každú z nich. Súťaž je bez vstupných poplatkov. Finančne ju podporilo Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky a spoločnosť VELUX Slovensko. Podrobné podmienky súťaže a prihláška sú k dispozícii na www.unss.sk.

 

(red.)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *