Tmavomodrý festival opäť aj s výstavou

V rámci festivalu bude možno zájsť aj na výstavu kompenzačných pomôcok pre zrakovo postihnutých. 

 

Tohtoročný Tmavomodrý festival v Brne bude 11. až 13. mája. Uskutoční sa v podobe, ako ho poznáte z predchádzajúcich rokov – to znamená ako mozaika viacerých aktivít.

Nevidiace a slabozraké deti a mládež sa na festivale stretnú už po dvadsiaty deviaty raz. Spolu a aj so širokou verejnosťou.

„Pre Tmavomodrý festival pripravujú rad vystúpení, uskutoční sa zážitkový deň pre verejnosť a vyvrcholením festivalu bude benefičný koncert, z ktorého peniaze poputujú deťom so zrakovým postihnutím,“ píše sa v oficiálnej pozvánke Turistického informačného centra mesta Brna, ktoré festival Tmavomodrý svet organizuje.

 

V piatok a v sobotu

V rámci festivalu bude možno zájsť aj na výstavu kompenzačných pomôcok pre zrakovo postihnutých. Tá sa uskutoční v piatok 11. mája od 10-tej do 18-tej hodiny a v sobotu od 9-tej do 12-tej hodiny. Výstava bude mať aj svoju tradičnú prednáškovú časť. Pri jej príprave Turistické informačné centrum spolupracuje s TyfloCentrem Brno. Miestom podujatia, ako informuje TyfloCentrum Brno, je Bílý dům na Žerotínovom námestí.

 

Workshopy Agora

Na výstavu pomôcok budú v sobotu 12. mája popoludní a v nedeľu 13. mája nadväzovať odborné workshopy Agora, zamerané budú na informačné a komunikačné technológie pre zrakovo postihnutých užívateľov.  Na workshopy sa treba vopred hlásiť. Organizuje ich stredisko Masarykovej univerzity pre pomoc študentom so špecifickými nárokmi Teiresiás. Úlohou strediska je zaisťovať, aby študijné odbory akreditované na univerzite bolo prístupné študentom so zmyslovým alebo inými postihnutím. K témam, o ktoré je najväčší záujem (a workshopy s touto tematikou už boli začiatkom apríla obsadené) patrili napríklad podnikanie bez zraku, práca s mobilnou aplikáciou pre rozpoznávanie textu, predmetov, tovaru, farieb a osôb, navigácia, malá domáca sieť a podobne.

 

Vedeli ste?

Názov festivalu je inšpirovaný piesňou Tmavomodrý svět. Text k nej napísali Jiří Voskovec a Jan Werich, autorom hudby je Jaroslav Ježek.

 

(ht)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *