Z kroniky ZO Šaľa

Ani tohtoročnú jar sme nenechali plynúť bez športových zážitkov. Pravidelne sme sa stretávali v štvordráhovej kolkárni, 23. mája sme pre zmenu vyhradili popoludnie francúzskej spoločenskej hre petang, a napokon na 6. júna sme si tých disciplín naplánovali viac a zorganizovali sme Športový deň pri Váhu. 

Usporiadali sme turnaj v kolkoch, petangu a šípkach (záujem bol naozaj veľký – o víťazné priečky bojovalo zhruba 20 našich členov), nesúťažne sme si dali bedminton, hod do cieľa s kruhmi a s loptou. Kolkári ovenčili pomyselnou zlatou medailou Vierku Košťalovú, striebornou Irenu Babulíkovú a bronzovou Jozefa Pápayho. Petangové skúsenosti najväčšmi zúročil Milan Gergely, 2. miesto obsadila Ľudmila Tomaníková a 3.miesto Irena Babulíková. Svojim šípkam najpresnejšie „velila“ Ľudmila Tomaníková, po sčítaní bodov z terča sa na 2. miesto dostala Mária Hátašová a na 3. miesto Štefan Dulík.

 

Na fotografii stoja na prašnej ceste dve ženy a dvaja muži. Pri mužoch sú na zemi rozložené kolky. Jedna zo žien stojí na štartovacej čiare, v ruke má guľu a chystá sa na hod. Ďalší traja ľudia ju pozorujú.

 

Na trávniku stojí šesť žien. Jedna z nich je pri strome, na ktorom je upevnený terč. Ostatné ženy stoja pár metrov od nej a pozorujú ju.
Kolkovalo sa i šípkovalo!

 

Za perfektnú organizáciu ďakujeme Emílii Dulíkovej, Božene Pipišovej a Alžbete Martinčekovej, za dotvorenie výbornej atmosféry a finančnú podporu našim hosťom primátorovi mesta Jozefovi Belickému a referentke pre kultúru a šport Martine Čižmárikovej.

 

Alojz Ricker, predseda ZO ÚNSS Šaľa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *