Cesta svetla 2019

Radi zvečňujete prchavé okamihy života? Žiaden zaujímavý detail z prírody neunikne vášmu zvedavému objektívu? Fascinuje vás ľudská tvár vo svojej jedinečnosti a neopakovateľnosti? Potom je práve vám určený už 16. ročník fotografickej súťaže Cesta svetla. 

 

Ako na to?

Fotografie by mali súvisieť s tematikou svetla alebo problematikou ľudí so zrakovým postihnutím. Môžete ich aj spojiť, ale nemusíte. Súťaží sa v troch kategóriách. Čierno-biela, farebná a mobilná fotografia. O najlepších snímkach rozhodne odborná porota najneskôr do 30. novembra 2019. Fotografie budú odmenené zaujímavými cenami. Aby ste boli zaradený do súťaže, je potrebné do 30. septembra vyplniť prihlášku, ktorú nájdete na stránke ÚNSS. V prihláške označte počet snímok a ku každej napíšte aj kategóriu. Fotografia musí byť označená menom, adresou a názvom snímky. Do každej kategórie môžete prihlásiť najviac štyri fotografie vo formáte 20×30 cm.

 

Fotografia detail na jablko.
Minulý rok súťažilo 43 autorov, ktorí poslali spolu 193 fotografií. Jednou z nich bola aj snímka s názvom Jeseň. Jej autorom je Daniel Cápay. Strana 42

 

Cena nie je jediná motivácia

„Rád by som upozornil našich súťažiacich, že aj keby nevyhrali jedno z troch miest vo svojej kategórii, ešte stále majú šancu získať určitú fotografickú prestíž, pretože okrem súťažných pozícií vyberáme aj snímky, ktoré sa stanú súčasťou stolového kalendára vydávaného Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Navyše sú prezentované aj v rámci putovných výstav, ktoré sú organizované v rôznych kútoch Slovenska,“ hovorí Pavol Korček, koordinátor súťaže Cesta svetla.

 

Bližšie informácie o súťaži nájdete na stránke www.unss.sk a na facebooku ÚNSS. Tešíme sa na vaše fotografie!

 

Eliška Fričovská

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *