Slepecké trapasy

Autorská a čitateľská súťaž o ceny, 2 kolo. 

 

Do 1. kola tohtoročných trapasov sa zapojilo 18 hlasujúcich. Je to zatiaľ rekord tejto súťaže. Musím sa ale priznať, že 7 hlasov bolo získaných na klubovej akcii ZO ÚNSS, na čom nie je nič, čo by bolo v rozpore s pravidlami. Čo keby ste to skúsili aj u Vás? Zábavný bod programu, a ešte s možnosťou výhry pre jedného z hlasujúcich.

Najviac sympatií s počtom 17 bodov si získala Eka ako zlodejka bielych palíc. Len o bod menej mal pád Igora H, presnejšie povedané príspevok „Ach tie pády“. 11 bodov mala ďalšia „Zlodejka“ od Renaty Oláhovej. Sedem čitateľov a poslucháčov zaujali Šťuchance Milana Motyčáka, ale nikto z nich mu nepridelil viac ako jeden bod, takže je z toho len 4. miesto, no a to piate miesto s 3 bodmi patrí príspevku „Femme fatale“ od autorky –DuB-. No, milá osudová žena, možno keď budeš písať po slovensky, budeš úspešnejšia. Ani prekladač mi ten výraz nechcel preložiť, podarilo sa to až jednému internetovému slovníku cudzích slov. V minulom čísle som neuviedol vylosovaného výhercu. Stal sa ním Václav Fanta z Prahy a tým dnešným je Jana Hrnčárová.

A máme tu 2. kolo 2019. Pripomeniem, že každý hlasujúci môže svoje 3 body ľubovoľne rozdeliť medzi trapasy. Body posielajte do 31. mája na adresu duha@unss.sk (do predmetu uveďte slovo hlasovanie) alebo písomne na adresu ÚNSS, Sekulská 1, 842 50 Bratislava.

 

Josef Zbranek

 

  1. Skade ruka, skade noha

Boli sme na osvetovom workshope na strednej škole. Pred nami v laviciach (prekvapivo disciplinovaní) prváci, budúci asistenti učiteľa. Jeden z nich sa prihlásil, že už nevidiaceho viedol, že to nie je žiadna veda. Reku, tak poď, ukážeme to spolužiakom. Chvíľu sa ošíval, ale napokon sa poddal všeobecnému nátlaku. Chopila som sa teda slova: „Nevidiaceho oslovte, a ak vašu pomoc prijme, jemne ho drgnite svojím lakťom, aby sa vás chytil.“ V triede nastalo rozpačité ticho. Myslím si: „Však im nehovorím, aby chudáka slepca odvalili, povedala som jemne.“ Po niekoľkých sekundách sa začali ozývať hlasy: „On nemá ruku.“ Ťáj! Toto vedieť, nevystavujem milého študenta nepríjemnosti a rovno sa postavím na stranu, kde správny úchop môžem demonštrovať so všetkým, čo je naň treba.

-DuB-

 

  1. Ako som sa vyfarbil

Po umytí hlavy si zvyknem dať vlasovú vitamínovú výživu. Všetci vieme, že fľaštičky s kozmetikou sú rozličné. To však nebol prípad obalu manželkinho tužidla, ktoré sa s tou výživou celkom zhodovalo. To tužidlo bolo aj s farbivom, ktoré na môj vlasový odtieň zapôsobilo tak, že moja hlava sa stala modrou a takto som išiel do práce. A nie je zamestnanie ako zamestnanie. Modré vlasy na autorite učiteľovi určite nepridajú.

Vlado

 

  1. Gentleman

Nastupujeme do auta s vidiacou šoférkou. Otváram dvere a zrazu počujem: „Ó, ty si ale gentleman!“ Boli to dvere šoféra, o čom som ani netušil. Ak nemáte slušnosť v krvi, gentlemanom sa môžete stať aspoň omylom.

-HM-

 

  1. Hladkanie

Sedím vo vlaku z Bratislavy do Žiliny. Čítam si knihu, driemem až kým nenastúpia dve mladé slečny. Usadia sa a zrazu ma jedna z nich začne len tak letmo obchytkávať. Samozrejme po nohách. Na Skalitom majú na to pekný výraz – ochliť sa. Hovorím si, že tie dnešné baby idú na to nejako zhurta. Asi po vzore modernej piesne Ta ne, ta ne. Nechcelo sa mi vyvolať škandál, tak som sa rozhodol, že to zatiaľ nechám tak. Hladkanie prestalo a vlak už zabrzdil v cieľovej stanici. Beriem si veci, šmátram po palici a zrazu mi čosi oblíže ruku. Záhada vyriešená – obtieral sa o mňa pes. Tichý a pravdepodobne bez košíka.

Ondro

 

  1. Ja Ťa obídem

So svojím psom spolupracujeme asi tak, že ja mu dávam stručné povely, prípadne pochvaly. Často sa mi stáva, že môj monológ psíkovi si privlastnia okoloidúci dvojnohí tvorovia. Aj minule si to hasíme do roboty. Pochválim Ivorka: „Dobre!!“ A oproti mne sa ozve: „Dobré ránko!!“ Alebo toť nedávno dám Ivorovi povel: „Obíď vpravo!“ A pani na to: „Veď ja Ťa obídem.“ Haha! Ešte som aj za nevychovanú bola, že som jej Tykať začala.

Snežienka

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *